24 hodin s architekturou

Karolina Jirkalová staveniště říjen 2007

Projekt by měl představit absolventy a přátele jednotlivých významných škol architektury. Jednotlivci by se měli střídat po cca 20 – v rámci 24hodinového projektu, doplněného o exkurze po jednotlivých stavbách a odborné procházky po okolí.

První dva listopadové dny pořádá občanské sdružení Kruh akci s názvem 24 hodin s architekturou. V pražském experimentálním prostoru NoD se během 24 hodin trvajícího bloku představí absolventi a přátelé jednotlivých významných škol architektury v Čechách. Cílem není představovat studentské projekty, ale naopak už samostatné návrhy a projekty vybraných mladých architektů, jejich názory na architekturu a teorii.

24 hodin s architekturou by také mělo nabídnout nepřímé srovnání jednotlivých škol a pedagogických přístupů: Nakolik je v práci mladých architektů patrná stopa jejich profesora? Do jaké míry jsou si absolventi téže školy v názorech na architekturu a v přístupu k práci podobní? Architekty, kteří se na akci představí, navrhli sami pedagogové, jsou mezi nimi jak čerství absolventi, tak dnes již zkušení tvůrci.

V NoD se objeví například odchovanci Aleny Šrámkové, Ladislava Lábuse, Romana Kouckého, Emila Přikryla a dalších architektonických pedagogů. Zvlášť zajímavé bude vidět pohromadě žáky Miroslava Šika, profesora na ETH v Curychu, který začátkem 90. let krátce působil na pražské ČVUT a výrazně ovlivnil celou řadu dnes již respektovaných mladých architektů. Vydržet 24 hodin s architekturou nebude jednoduché, organizátoři proto chtějí proložit prezentace jednotlivých tvůrců živějšími exkurzemi po realizovaných stavbách a odbornými procházkami po okolí. Podrobnosti hledejte na www.kruh.info.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné