4+4 dny

web

O d 11. do 19. října probíhá v jinak beznadějně opuštěném Paláci U Stýblů (též Palác Alfa) na Václavském náměstní osmnáctý ročník festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu.  Jak se již stalo dobrým zvykem, představí se v jeho rámci v české metropoli pestrá směsice inovativních divadelních a tanečních projektů. Jmenujme jen namátkou divadelní inscenaci protestů v krizí zužovaném Řecku nebo „multimediální divadelně-taneční reflexi arabského a západního světa“.

1965.jpg

V hlavním stanu festivalu U Stýblů bude zároveň probíhat tradiční festivalová přehlídka současného umění, letos kurátorovaná Krištofem Kinterou a Denisou Václavovou. Svými instalacemi, objekty, malbami či videi se na ní představí více jak čtyřicet výrazných osobností domácí umělecké scény. Výstava The Problem is here tak uvádí práce Davida Bohma + Jiřího Franty, Dušana Zahoranského, Epose 257, Evy Jiřičky, Jana Haubelta, Jana Pfeiffera, Jiřího Černického, Krištofa Kintery, Tomáše Svobody a řady dalších.

Místo konání se rovněž stalo vítanou záminkou k uspořádání řady besed, přednášek a tematických procházek věnovaných minulosti, současnosti i budoucnosti centra Prahy. Kupříkladu s Václavem Hájkem se bude možné vydat na pouť po stopách pražské prostituce.  A nebudou tu chybět ani žhavě aktuální diskuse věnované současnému umění, třeba sympozium Ponožky naší babičky na téma stáří v tvorbě našich výtvarníků. Více informací naleznete na http://www.ctyridny.cz/.

 


4+4 dny v pohybu

18. ročník festivalu současného umění
11. – 19. 10. 2013
Místa konání: Palác U Stýblů, Divadlo Archa, Nová scéna Národního divadla, ORCO – Bubenská 1, Baráčnická rychta, Studio Alta

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 999 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné