Anarchie v Klatovech

Kateřina Černá zprávy únor 2010

Plzeň / Klatovy – Rada Plzeňského kraje koncem listopadu rozhodla o tom, že ukončí výběrové řízení na pozici ředitele Galerie Klatovy / Klenová „bez obsazení funkce“.

Bývalý ředitel Marcel Fišer byl odvolán už loni v březnu. Galerie je tak téměř rok bez řádně zvoleného vedení.  

Rozhodnutí neobsadit ředitelskou pozici zdůvodnil kulturní radní Václav Koubík tím, že se do konkurzu přihlásil „malý počet uchazečů“. Tento neprůstřelný argument uvedl v rozhovoru pro Český rozhlas. Na námitku, že do finále postoupili tři ze čtyř přihlášených kandidátů, což není málo, a otázku, zda počítá s tím, že se do dalšího kola přihlásí více lidí, odpověděl: „Předpokládám, že ano, ale jak se říká, čas ukáže.“

Listopadové kolo výběrového řízení bylo přitom již třetí v pořadí. První kolo kraj zrušil s tím, že uchazeči neměli v pořádku doklady. Ve druhém doporučila odborná komise radě bývalého ředitele Fišera a klatovského sochaře Václava Fialu. Rada však oba kandidáty odmítla. „Nemusíme někoho zvolit za každou cenu,“ říká radní Koubík. 

V současnosti kraj provádí v galerii audit a hejtmanka Milada Emmerová podle Plzeňského deníku koncem minulého roku naznačila možné připojení Klatov k Západočeské galerii, pokud se nepodaří najít nového ředitele. S dalším kolem výběrového řízení se nepočítá a výsledky auditu by měly být známy v době vydání tohoto čísla.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné