Botasky a čezeta

Karolina Jirkalová staveniště únor 2010

V prosinci byl v Konviktské ulici v Praze otevřen designový obchod firmy Botas, jehož součástí je i malý výstavní prostor s názvem 66 gallery.

Pojmenování vychází z redesignované kolekce bot Botas 66, kterou navrhli Jakub Korouš a Jan Kloss z ateliéru grafického designu a vizuální komunikace na VŠUP. Tato designérská dvojice se také podílí na koncepci 66 gallery – chtějí se soustředit především na současné umění a design.

Interiér obchodu a galerie vytvořili architekti Lenka Křemenová a David Maštálka z ateliéru A1 Architects, kteří rovněž prošli VŠUP. Dvojici nevelkých místností pojali výrazně kontrastně – na jedné straně čistá bílá galerie otevřená jakékoli instalaci, na straně druhé černá jeskyně obchodu, ve které září několik set žlutých krabic s botaskami. Police s krabicemi jsou uspořádány do kruhu a šplhají až ke stropu. Zbytkový prostor mezi kruhovým systémem polic a čtvercovým půdorysem místnosti je využit pro zkušební kabinku, uskladnění obalů a vstup do zázemí celého provozu.

První výstavu s názvem Anatomie ČZ vytvořila pro 66 gallery skupina OKOLO. Představuje na ní rozebraný motocykl ČZ 175 z konce padesátých let 20. století. Stejně jako redesignované botasky má i tato výstava složit poklonu designu 60. let.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné