Bourání na rádiu Wave

Karolina Jirkalová staveniště březen 2009

Na vlnách Rádia Wave, stanice Českého rozhlasu určené mladým posluchačům, se v únoru objevil nový pořad věnovaný architektuře. Pod relací s lehce ironickým názvem Bourání je podepsaný mladý architekt Adam Gebrian a vysílá se každou středu od 18. do 19. hodin.

„Existuje spousta nudných, banálních a špatných filmů. Jejich množství se podobá množství nekvalitní architektury,“ píše Gebrian na webových stránkách Rádia Wave. „Chodit do kina ale není povinnost, televize se dá vypnout, nebo ji nemusíte mít. Městu a fyzickému prostředí se vyhnete těžko. Proto stojí za to, něco se o architektuře a o jejích tvůrcích – architektech, dozvědět. Kdo jsou, čím se zabývají, co je náplní jejich práce a co pro vás mohou udělat?“ První „bourání klišé, mýtů, předsudků a stereotypů“ proběhlo éterem 4. února a moderátor si k mikrofonu přizval Jaroslava Werziga z Ateliéru A69. Hosty dalších pořadů byli David Kopecký z ateliéru ksa. a Jan Šépka a Petr Háje z ateliéru HŠH architekti. V březnu by měli následovat například architekt Marek Chalupa, Ondřej Teplý z ateliéru c2xo či Markéta Cajthamlová.

Moderátor Bourání Adam Gebrian (1979) vystudoval architekturu na TU v Liberci (2006) a postgraduální program na SCI-Arc v Los Angeles (2008). Kromě architektury samotné se věnuje i její reflexi – je v redakční radě časopisu ERA 21, podílí se na přípravě Pecha Kucha Night Prague a byl jedním z iniciátorů dnes spícího architektonického multiblogu www.archit.cz. Před několika týdny byl jmenován vedoucím školního ateliéru na TU v Liberci.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné