Černá slunce vidělo přes 25 tisíc lidí

web

S úctyhodným počtem 27 853 diváků skončila po čtyřech měsících v Galerii výtvarného umění v Ostravě výstava českého a slovenského umění let 1927 až 1945.

801.jpg

Projekt s názvem Černá slunce připravili Vojtěch Lahoda, Karel Srp a Lenka Bydžovská a jen za poslední víkend jej shlédlo na 2000 milovníků umění. Ostravská výstava tak byla navštívená srovnatelně jako retrospektiva Jóžy Úprky připravená Národní galerií v Praze nebo Kontroverze v pražském Rudolfinu. Žádná jiná mimopražská galerie se nemůže takto vysokým počtem návštěvníků v loňském roce pochlubit a na 30 000 diváků aspiruje snad jen v Brně stále probíhající výstava Obrazy mysli / mysl v obrazech (více zde).

Atraktivní téma československé moderny bylo představeno na více než dvou stech pracích od 44 českých a slovenských autorů. Cílem výstavy bylo překročení moderny jako jednotného stylu a snaha upozornit na její bohatost. Výstava s podtitulem „odvrácená strana modernity“ chronologicky navázala na tři roky starý projekt Sváry zření / Fasety modernity na přelomu 19. a 20. století / 1890–1918 a počet návštěvníků jen lehce odchýlil od tehdejších 30 000. Podobně jako pro předešlou výstavu, také u příležitosti výstavy Černá slunce byl připraven katalog.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné