Česká loutka jako artefakt
Pavel Jirásek antiques říjen 2019
Loutka není pouhým nástrojem k inscenaci divadelního představení, ale i svébytným výtvarným dílem. Její bohaté dějiny v českých zemích tak formovali nejen dnes již anonymní řezbáři, ale i školení umělci. Do podoby loutek se tak propsalo jak selské baroko, tak moderní umělecké směry.

Přírodní tisky ve století páry a elektřiny
Petra Trnková antiques červen 2022
Odvěkou snahou botaniků bylo vedle získání původních rostlinných exemplářů i zhotovení jejich dvojrozměrných reprodukcí. Nejstarší doklady konkrétních experimentů s „otiskováním přírody“ čili zhotovováním mechanických reprodukcí botanických exemplářů pocházejí

Počátky japonské fotografie
Filip Suchomel antiques červenec 2020
Obraz japonského turisty procházejícího světové metropole s nezbytným fotoaparátem je známý každému z nás. Toto klišé v nás vytvořilo představu o národu fotografů, který nemá ve světě obdoby.

Rostliny světniční aneb Urban jungle
Mariana Kubištová antiques duben 2020
Na konci ledna tohoto roku publikovala britská BBC na svých webových stránkách článek, který poukazuje na nebývalý nárůst záliby v pěstování pokojových rostlin. Tohoto trendu si jistě povšiml také návštěvník sociálních sítí, ale i módních restaurací, bister a obchodů.
VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ
Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.
Přihlásit seNemáte předplatné? A chcete číst dále?