Designsupermarket potřetí

Karolina Jirkalová staveniště leden 2010

Už potřetí proběhl v Praze v předvánočním čase prodejní festival současného designu s názvem Designsupermarket.

Tentokrát se konal od 10. do 13. prosince v prostorách bývalého funkcionalistického obchodního domu Perla v Perlové ulici. Designsupermarket je zaměřen na mladé a progresivní designéry a tvůrce a na rozdíl od Designbloku nedává prostor výrobcům. Najdete tu jak etablované tvůrce, tak i čerstvé absolventy nebo studenty uměleckých vysokých škol. Je to opravdu „supermarket“ – všechny vystavené věci si můžete hned na místě koupit. Organizátory festivalu jsou studenti designu z pražské VŠUP a jejich přátelé. To ocenil na tiskové konferenci i jeden z kmotrů Designsupermarketu Jiří Pelcl: „Jsem rád, že tento festival vznikl zespoda, od samotných mladých autorů.“

Oproti předchozímu ročníku, který proběhl ve starém renesančním domě v Liliové ulici, se letos festival hodně rozrostl – Perla nabídla hned tři patra. V prvním vystavovali a prodávali mladí designéři – na kovových regálech, fungujících jako stánky, jste mohli najít především šperky (Zdeněk Vacek + Daniel Pošta, Věra Nováková, Markéta Richterová, Jara Design, studenti ateliéru K.O.V. na VŠUP), ale také bloky, skicáky a další výrobky z papíru (Papelote), porcelánové objekty (Whitefruits) nebo polštář, do kterého si můžete na noc bezpečně uložit knížku.

Další patro patřilo módním tvůrcům – každý z nich měl k dispozici malou místnost s jednoduchou textilní zkušební kabinkou zavěšenou ze stropu. Koupit jste tu mohli modely od Sistersconspiracy, Evy Brzákové, Leedy či No. Poslední patro Designsupermarketu pak nabídlo knížky o umění, designu a architektuře, ale také dětské tituly od Meandru či Baobabu. Krom toho se tu usídlil Market Líba, který nabídl mnoho dalších designových kousků od tvůrců, kteří tu neměli svůj vlastní stánek.

Letošní Designsupermarket navštívilo pět a půl tisíce lidí, oproti loňským třem tisícům je to velký nárůst. Organizátoři návštěvníkům nabídli plný servis – od šatny až po kavárnu. Pokud jste nestihli, šanci budete mít zase za rok.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné