Filmové večery s architekturou

Karolina Jirkalová staveniště prosinec 2008

V brněnském sále B. Bakaly proběhne 11. a 12. prosince přehlídka filmů s architektonickou tematikou. Dramaturgie je koncipována jako přehled možných přístupů k prezentaci architektury – pro každý večer bude vybrán hraný film, dokumentární film a podle možností i snímek experimentální.

Ve čtvrtek je na programu filmová diskuse architekta Alvara Sizy s historikem architektury Kennethem Framptonem a dokument zachycující typický den v domech postavených ve dvacátých letech Le Corbusierem, které si jejich obyvatelé přizpůsobili k obrazu svému. Večer zakončí videodokument o bývalé české čtvrti Pilsen v Chicagu s výmluvným názvem It's Fun To Be Bohemian (Být Čech je legrace), který osobně uvedou jeho autoři.

Na páteční večer je připraven film Great expectations (Nadějné vyhlídky), který představuje inovativní, futuristické a někdy i bizardní architektonické projekty od začátku dvacátého století po současnost. Doplní ho dokument o moderní japonské architektuře a jejím vlivu na architekturu skandinávskou. Závěr přehlídky patří angažovanému snímku Bata-ville, který natočily britské režisérky a výtvarnice Nina Popeová a Karen Guthrieová. Je to hořkosladký záznam anglického autobusového zájezdu do moravského Zlína, kde Baťa založil své obuvnické impérium. Autorky na tuto cestu vzaly bývalé zaměstnance již zavřených Baťových továren na obuv ve Velké Británii. 
Filmové večery s architekturou už druhým rokem pořádá občanské sdružení Centrum architektury.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné