Ignorujte konfekci

Karolina Jirkalová staveniště listopad 2010

Poslední listopadový víkend se na adrese Bubenská 1 (ve stejných prostorech jako Designblok) uskuteční (pod)zimní akce ze série Code:Mode.

Jedná se opět o prodejní přehlídku alternativní módy – oblečení, šperků, tašek, doplňků a podobně. Téměř vše, co se tu prodává, pochází z rukou českých tvůrců a jde o originály vyráběné maximálně v malých sériích několika kusů. Poslední tržiště Code:Mode, které proběhlo koncem léta na Střeleckém ostrově, mělo berlínsky uvolněnou atmosféru. Návštěvníci mohli vybírat z množství stylů, střihů i barev – silně bylo zastoupeno streetové oblečení, na své si přišly vyznavačky infantilních kousků, našly se ale i punkovější modely. Silně byli zastoupeni výrobci šperků – od jednoduchých korálků až po řemeslně náročné výrobky. I děti zde našly své stánky, mohly si například navrhnout a vyrobit vlastní „placku“.

Zájem ze strany tvůrců je rok od roku větší – přihlášku do podzimního Code:Mode poslalo 250 zájemců. Organizátoři z nich vybrali 100 účastníků, víc by se jich do haly na Vltavské nevešlo. Uvidíme, jestli se objeví stejná jména jako na jarním a letním tržišti, nebo se složení účastníku přece jen trochu pozmění. Projekt Code:Mode vznikl před čtyřmi lety a až do loňského roku fungoval pod názvem Prague Free Fashion Weekend. Jeho hlavním cílem je podpořit mladé nezávislé tvůrce a zprostředkovat jejich práci veřejnosti.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné