Jarní přednášky Kruhu

Karolina Jirkalová staveniště únor 2017

Spolek Kruh připravil na letošní rok sérii přednášek nazvanou Jiná perspektiva. Cílem organizátorů je představit inovativní přístupy v současné evropské architektuře. „Cyklus se bude zabývat různými tématy architektury: plánování měst, sociální výstavbou, reflexí architektury, rekonstrukcemi, urbanismem i experimentální architekturou,“ říká předsedkyně spolku Marcela Steinbachová. Prvním hostem je britský architekt Jonathan Sergison, který vystoupí ve čtvrtek 2. března v kině Světozor. Ve své přednášce se zaměří na současné evropské město, především na měnící se nároky na bydlení. Počet obyvatel většiny evropských měst neustále roste, zároveň se radikálně zmenšuje průměrná velikost domácnosti. Vzhledem k tomu, že bydlení představuje až 70 % městské zástavby, promítají se tyto požadavky do strategických úvah o rozvoji města jako celku. Architekt představí možné strategie pro řešení současných a budoucích potřeb moderních evropských měst.

Jonathan Sergison je spoluzakladatel studia Sergison Bates architects, které se věnuje především bytové výstavbě a klade důraz na jednoduchost, detail, kontext a funkčnost staveb. Ve svém portfoliu mají také dům s pečovatelskou službou či knihovnu. Realizace studia bychom našli kromě Británie také v Rakousku či Švýcarsku. Jonathan Sergison přednáší na Accademia di Mendrisio ve Švýcarsku.

Cyklus Jinou optikou bude v dubnu pokračovat přednáškou francouzského architekta Érica Lapierra, v květnu se pak představí švýcarský ateliér Christ & Gantenbein.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné