Kamil Mrva ve Fragnerce

Karolina Jirkalová staveniště únor 2010

V Galerii Jaroslava Fragnera se do konce února představuje kopřivnický architekt Kamil Mrva.

Patří k nejvýraznějším představitelům mladší generace českých architektů, přestože většina jeho realizací se drží v hranicích beskydského regionu. Ale růžky už vystrkuje – například projektem autosalonu Škoda do chorvatského Splitu.

Mrva a jeho spolupracovníci chtějí respektovat místní tvarosloví i materiál, ale zároveň nerezignují na soudobý výraz. Snaží se vycházet z přirozených vlastností materiálu, jejich stavby jsou účelné a poměrně střídmé. Někdy to vyjde přímo skvěle, například při realizaci rodinného domu / ateliéru v Kojetíně u Starého Jičína (2009).

Kamil Mrva se narodil v roce 1974 a po absolvování brněnské Fakulty architektury (profesor Miroslav Masák) se vydal na studijní cestu do Severní Ameriky, kde se zajímal především o stavby Franka Lloyda Wrighta. Poté se vrátil do rodné Kopřivnice a pustil se do práce na jedné ze svých prvních staveb, vlastním rodinném domě s ateliérem (2002). Tato realizace vzbudila zasloužený zájem a přinesla mladému autorovi další zakázky. Mezi jeho největší realizace patří Hotel Olympia v Kopřivnici, obytný soubor ve Slezské Ostravě nebo komplex dvou desítek rekreačních domků určených k pronajímání v Horní Bečvě (vše realizováno v roce 2008). Kamil Mrva také spoluzakládal Centrum nové architektury v Ostravě (2005).

Výstava v Galerii Jaroslava Fragnera nabízí jak jeho starší projekty a realizace, tak soutěžní návrhy i zcela nové práce.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné