Kulturní autobus po roce

Kateřina Černá zprávy říjen 2008

Praha – Od výjezdu první autobusové Cool tour linky uplynul v září rok. Linka č. 777, kterou provozuje pražský Dopravní podnik, spojuje každou první sobotu v měsíci od 10 do 17 hodin zdarma vybrané objekty Národní galerie a Národního muzea. V červenci se k nim přidalo ještě Muzeum hlavního města Prahy.

K pravidelným výjezdům patří také takzvaný Cool tour pas. Ten si mohou účastníci vyzvednout na pokladnách zúčastněných institucí a sbírat do něj razítka. Mají-li v pasu alespoň jedno razítko, dostanou poloviční slevu na vstupné do dalšího objektu, který je ten den na programu. Když vyplní všechna políčka, získají jeden vstup zdarma a věcnou cenu.

Prvními oceněnými byli 22. dubna manželé Duškovi, jako druzí byli na tiskové konferenci k prvnímu výročí linky oceněni Veronika Voráčová s Petrem Bakosem. Tito čtyři lidé jsou ovšem také jedinými pilnými návštěvníky, kteří se dosud s vyplněnými pasy  přihlásili.

Organizátoři přesto projekt považují za úspěšný. Podle tiskového mluvčího Dopravních podniků se „cooltourních“ sobot za uplynulý rok zúčastnilo celkem 2500 návštěvníků, tedy průměrně skoro 230 lidí každý měsíc. Sčítání se ovšem provádělo v institucích, nikoli v autobuse. Pokud tedy některým návštěvníkům„udělali čárku“ ve dvou až třech objektech, dá se předpokládat, že reálný počet účastníků byl nižší.

Navíc není jasné, jestli diváci autobusovou linku vůbec použili. Voráčová s Bakosem například po vyznačených místech v centru chodili pěšky. „Projekt je pěkný. Jen si nemyslím, že splňuje záměr pořadatelů – oslovit především mladé,“ hodnotí Cool tour Voráčová. Podle Dopravních podniků je největší zájem o vzdálenější budovy, jako je zbraslavský zámek nebo Lapidárium. 

Cool tour linka letos vyjede ještě třikrát: 4. října, 1. listopadu a 6. prosince.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné