Novinky na VŠUP

Karolina Jirkalová zprávy listopad 2007

Praha – Nový školní rok přinesl na Vysoké škole uměleckoprůmyslové hned několik novinek. V září získala škola stavební povolení k první etapě výstavby nové budovy v Ďáblicích, studentům by měla být k dispozici už v zimním semestru roku 2009. Druhá etapa by pak měla být dokončena v roce 2011. Autorem projektu, který vyšel z architektonické soutěže, je Josef Pleskot a jeho AP ateliér. Po otevření nového areálu v Ďáblicích se hlavní budova na náměstí Jana Palacha více otevře veřejnosti, rozšíří se výstavní prostory a veřejně přístupná by měla být také odborná knihovna.

V současné době se také pracuje na novém vizuálním stylu VŠUP, který by měl být představen na začátku příštího roku, společně s pokládáním základního kamene nové budovy v Ďáblicích. Do budoucna připravuje škola také několik nových oborů: Management umění, Restaurování užitého a současného umění či Digitální média.

Určitými změnami prošel pedagogický sbor: z ateliéru Kov a šperk odešel Vratislav Karel Novák, jeho místo zaujala designérka Eva Eisler. Ateliér fotografie opustil Ivan Pinkava, v zimním semestru ho povede hostující profesor Vladimír Špaček z Gutenbergovy univerzity v německé Mohuči. Mezitím bude probíhat řádný konkurz na obsazení tohoto místa. Novým vedoucím ateliéru Architektura 1 je architekt Ivan Kroupa, který až dosud vyučoval na pražském ČVUT. Profesor Špaček je prvním ze zahraničních odborníků či umělců, které chce škola v rámci instituce tzv. hostujícího profesora zvát do Prahy.

V návaznosti na úspěšnou výstavu Husákovo 3+1 připravila VŠUP pro veřejnost kurz Bytová kultura 70. let, který bude probíhat od konce října vždy v úterý od 18 hodin.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné