Nový ředitel v Liberci

Kateřina Černá zprávy červenec 2008

Liberec – Oblastní galerie v Liberci, která je známa kvalitní sbírkou umění 19. století z odkazu Heinricha Liebiga, změnila k 1. červnu ředitele. Věru Laštovkovou ve funkci vystřídal čtyřiačtyřicetiletý Jan Randáček.

Nový ředitel vystudoval dějiny umění na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde absolvoval diplomovou prací Liberecká architektura 1895–1945. Jeho specializací je architektura, památky a památková péče.

Po skončení studií pracoval ve Státním památkovém ústavu v Ústí nad Labem a poté v oddělení památkové péče Krajského úřadu Libereckého kraje (od roku 2003 jako jeho vedoucí). Randáček se podílel na knize Slavné vily Libereckého kraje a na Průvodci moderní architekturou Čech, který má vyjít v nakladatelství Zlatý řez.

Ředitel ve své nástupní řeči pochválil profesionalitu zaměstnanců galerie a vyslovil vůli zlepšit jejich pracovní podmínky, „aby je práce skutečně těšila a viděli v ní smysl“. Randáček se však bude muset utkat s řadou dlouhodobých problémů.

Galerie sídlí v budově, jejíž technický stav zdaleka není ideální, a stávající výstavní prostory i depozitáře již přestávají stačit. Řešení prostorových kapacit a rekonstrukce proto budou patřit mezi Randáčkovy priority.

„Musíme se především zabývat otázkou obnovení nákupů uměleckých děl,“ upřesnil ředitel své další záměry. Dále uvažuje také o rozšíření vzdělávacích programů, které pokládá za velmi perspektivní.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné