O myších a lidech

Kateřina Černá zprávy únor 2009

Praha – Od začátku ledna jsou na Národním divadle, Palachově náměstí a před Španělskou synagogou umístěny světelné instalace od zahraničních umělců.

Projekt nazvaný Transparency organizuje agentura w.art projects ve spolupráci s pražským magistrátem při příležitosti českého předsednictví v Evropské unii. Díla Brita Juliana Opieho, Němce Stephana Reusseho a Španěla Jaume Plensy budou v Praze do konce června.

Opie, jehož světelné figury chodily předloni na jaře po jezu u Sovových mlýnu, má tentokrát v okně Národního divadla panel s tančící dívkou Ann Dancing. Plensa vytvořil pro Palachovo náměstí sedící ocelovou postavu My (We), složenou z písmen mnoha světových jazyků, která má symbolizovat víru v porozumění mezi národy. Reusseho laserové zelené Myši (Mice) běhají vždy od 20:00 do 1:00 po fasádě školy v Dušní ulici. Podobně jako u Opieho figur působí jejich simulovaný pohyb velmi přirozeně.

Ke stávajícím instalacím přibude 21. 2. na ledolamech u Karlových lázní dílo Rakušanky Ully Rauter a 30. 4. se na Národním muzeu objeví projekce Američanky Jenny Holzer.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné