Pecha Kucha Night Prague

Karolina Jirkalová staveniště únor 2007

V druhé polovině února se v Praze uskuteční první Pecha Kucha (čti Peča Kuča) Night. V rámci odlehčené minikonference nabídne prostor k setkávání a prezentaci lidí spjatých s architekturou, designem nebo výtvarným uměním.

S konceptem Pecha Kucha přišla britská dvojice architektů usazených v Japonsku – Astrid Klein a Mark Dytham. Každého večera se účastní maximálně 14 přednášejících, každý může promítnout 20 obrázků a každý z nich může 20 vteřin komentovat. Na každého mluvčího tedy připadá necelých 7 minut. Náročné podmínky přejí jen velmi hbitým a ostříleným řečníkům, divákům však zaručují živý a proměnlivý večer. Po přednáškovém sprintu většinou následuje dlouhý společný večer. Z Tokia se fenomén Pecha Kucha Nights lavinovitě šíří do celého světa, v současnosti probíhají tyto večery ve 34 světových městech.

První česká Pecha Kucha Night se uskuteční 20. února ve 20.20 hodin v pražském kině Aero. Účast na prvním večeru potvrdili architekti Jaroslav Wertig (A69), Sváťa Sládeček (New Work), Adam Gebrian a Marcela Steinbachová, designér Maxim Velčovský, grafik Aleš Najbrt či výtvarníci Jiří Černický, Jan Kaláb alias Point, Kateřina Vincourová nebo držitelka Ceny Jindřicha Chalupeckého za loňský rok Barbora Klímová.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné