RE: Výstřel z revolveru to odstartoval

Pavel Brázda názor červen 2007

V dubnu vyšel v Art&Antiques Karlíkův text Výstřel z revolveru to odstartoval. Děkuji Viktorovi za pozornost, kterou věnoval mým obrazům a jejich výstavě v NG, mé monografii i mně osobně včetně dobře mířených a trefně revolverových kritických postřehů. A také za všechno, co udělali s Terezií Pokornou pro základní uvedení díla mého i Věry Novákové do zdejší kulturní veřejnosti.

V posledním odstavci poukázal autor na texty jeho a Terezie Pokorné, uveřejněné v monografii nakladatelství Argo Pavel Brázda, a zdůraznil, že k tomu by měl mít nakladatel souhlas autorů, respektive smlouvu a že žádost o svolení k publikaci neobdrželi.

K tomu je třeba říci, že s nakladatelstvím bylo smluveno, že dodám úplný text knihy a vyřídím všechny náležitosti s tím spojené, včetně souhlasu autorů použitých textů. Terezy a snad i Viktora jsem se ptal, pokud mě paměť neklame, jestli mohu převzít do knihy něco z jejich textů z Revolver Revue a nesetkal jsem se s námitkami, ani připomínkami. Měl jsem dojem, že s tím bez výhrad souhlasí. Že bych jim k tomu měl dodat písemnou žádost o svolení k publikaci mě nenapadlo. Také od autorů řady jiných textů jsem měl jen souhlas ústní.

V nakladatelství samozřejmě předpokládali a já také, že jsme o použití textů s  RR smluveni, a tím je věc vyřízena. Že za to mám plnou zodpovědnost já, Viktor Karlík zřejmě nevěděl. Obvinění nakladatelství Argo z nedbalosti je tedy spojeno s omylem. Jestli tu došlo k vážné chybě, je to chyba moje. Autorský výtisk jsem Viktorovi s Terezou dodal opožděně, zřejmě po dopsání jeho textu. Za to se omlouvám. Redakci Art&Antiques děkuji za možné uvedení této věci na pravou míru.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné