Rodinný Funkeho Kolín

Karolina Jirkalová zprávy říjen 2007

Kolín – V sobotu 6. října startuje sedmý ročník fotografického festivalu Funkeho Kolín. Tématem letošního festivalu je rodina, její odraz a proměny v díle současných autorů. Snad díky zvolenému tématu je mezi vystavujícími výrazná převaha žen, objeví se tu například Milena Dopitová, Sylva Francová či Dita Pepe, ale také multimediální umělci Jan Nálevka nebo Dušan Skala. Českou sestavu doplní fotografové z Maďarska, Polska či Slovenska. Pro Regionální muzeum v Kolíně připravil Vladimír Birgus průřez tvorbou avantgardního fotografa Eugena Wiškovského.

Festival již tradičně využívá také rozmanité nevýstavní prostory, což některé umělce inspirovalo k tomu, aby připravili přímo pro Kolín nová díla a instalace. Plně využito bude například Městské divadlo, fotografie najdete nejen ve foyer a vstupu, ale také ve zkušebně. Vystavovat se bude také v kolínské synagoze, v knihkupectví Arton nebo na Karlově náměstí.

Nejrušnějším dnem bude právě sobota 6. října – od úderu poledne až do pozdních večerních hodin bude v krátkých intervalech postupně zahájeno 16 výstav. Všechny expozice pak budou přístupné do 2. listopadu.

Festival Funkeho Kolín je jediným fotografickým festivalem na našem území, koná se od roku 1993 a je od počátku zaměřený na současnou fotografii. Každý ročník má jasně vymezené téma, v roce 2003 to byla reklama. Festival navazuje na silnou fotografickou tradici Kolína, setkali se zde tři významní čeští fotografové: Josef Sudek, Jaromír Funke a Eugen Wiškovský.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné