Tranzitdisplay otevírá

Karolina Jirkalová zprávy listopad 2007

Praha – V pátek 9. listopadu se v pražské Dittrichově ulici otevře nové zázemí současného umění, galerie Tranzitdisplay. Provoz galerie zahájí výstava mladého mexického umělce Ericka Beltráma, který se zabývá především otázkami přenosu a překladu kulturních informací.

Jak název napovídá, galerie Tranzitdisplay vznikla spojením aktivit občanských sdružení Tranzit a Display a svým zaměřením navazuje na dosavadní program výstav, přednášek či projekcí obou zakládajících partnerů. Program galerie bude mezinárodní, zaměřený na aktuální pozice a tendence v umění a kultuře. Vedení projektu se ujali Vít Havránek a David Kulhánek, členy nově vzniklého sdružení Tranzitdisplay jsou mimo jiné Zbyněk Baladrán, Tomáš Pospiszyl či Jiří Ševčík.

Nová galerie využila prostory v suterénu činžovního domu nedaleko Karlova náměstí, ve kterém dřív sídlil Penzijní ústav zaměstnanců nemocenských pojišťoven ČSR. Suterén s vysokými stropy, který má plochu více než 300 m², byl původně navržen jako restaurace. Po rekonstrukci podle projektu architektonického ateliéru Projektil tu kromě galerie a jejího zázemí budou také kanceláře občanského sdružení.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 999 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné