Umělci na koncertě

Kateřina Černá zprávy prosinec 2007

Praha – Symfonický orchestr FOK pořádá ve spolupráci se soutěží Pražské jaro koncertní cyklus Obrazy a mladí umělci, zkráceně OMU. V kostele sv. Šimona a Judy se při pěti koncertech vážné hudby v podání komorních těles, složených z laureátů Pražského jara, postupně představí pět výtvarníků – Daniel Hanzlík (*1970), Pavel Mrkus (*1970), Jan Stolín (*1966), Petr Závorka (*1980) a Stanislav Zippe (*1943). Múzická souhra byla zahájena 1. listopadu, bude pokračovat 6. prosince, 2. ledna, 7. února a skončí 6. března.

6. prosince je na programu Zemlinského kvarteto s Pavlem Mrkusem, v lednu zahraje trio Vonášek – Vonášková – Vendl a prostor vyplní vize Daniela Hanzlíka. Další vizuálně akustická kombinace zatím není potvrzena. Na vině přitom nejsou muzikanti, ale výtvarníci. „Umělci se mezi sebou bohužel domlouvají až těsně před vystoupením,“ říká Mgr. Kateřina Riedhofová z PR oddělení FOK.

Cílem setkání je velký gesamkunstwerk: promítání elektronických obrazů do záhybů barokní architektury za zvuku klasické hudby.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné