Artyčok Art Fair

Lucie Drdová zprávy leden 2011

Praha – Nezávislá platforma a kulturní projekt Artyčok.TV uspořádal k pátému výročí své existence umělecký veletrh v prostorách smíchovské MeetFactory.

Jednodenní Art Fair se konal ve čvrtek 2. prosince od 10 hodin dopoledne až téměř do půlnoci. Nejednalo se však o prezentaci jednotlivých galerií, jak je na veletrzích běžné, svá díla zde k prodeji nabízeli samotní umělci.

Autoři zastoupení v archivu Artyčok.TV byli vyzváni k účasti a téměř sedm desítek umělců veletrh skutečně obeslalo. V abecedním pořadí rozvěsili a poskládali své artefakty ve třech místnostech, a vznikl tak konglomerát všech možných uměleckých poloh a médií, který si návštěvník mohl projít s ceníkem v ruce. Ačkoli to možná zní trochu pejorativně, výsledný efekt byl víc než úspěšný, o čemž svědčily nejenom nalepené puntíky u prodaných děl.

Umělci se překvapivě drželi naprosto při zemi a ceny byly ve většině případů spíše symbolické. Takto pojatý veletrh je možná tím správným způsobem, jak konečně prolomit bariéru mezi divákem-potenciálním kupcem a umělci, která v českém prostředí stále brání rozvoji trhu se současným umění. A není to jen příznivá cena, ale především možnost zpřístupnění a otevřené komunikace, kdy se návštěvník necítí být tlačen k rozhodnutí. Možnost osobního setkání s autory atraktivitu veletrhu ještě zvyšovala.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné