Czechdesign.cz

Josef Ledvina staveniště prosinec 2014

Praha – Nejstarší český portál o designu Czechdesign.cz, který funguje již jedenáct let, prošel komplexním redesignem. „Cílem webu je, aby sloužil designérům a firmám jako zdroj užitečných informací o dění na české designérské scéně. Je to web určený odborné veřejnosti, čemuž napomáhají jak tematické rubriky, tak aktuálnost zpráv, na kterou se soustředíme,“ vysvětluje šéfredaktorka Radka Machalická.

Klíčovou funkcí portálu má být propojování designérů a firemní sféry. V sekci určené firmám tak jsou uveřejňovány nabídky konzultací a další praktické informace o spolupráci designérů a firem. Součástí portálu je také obrazová galerie představující etablované i nastupující osobnosti oboru, kam se sami designéři mohou přihlásit se svou prací.

Czechdesign založila v roce 2003 skupina studentů v čele se začínající designérkou Veronikou Loušovou. Postupem času se Czechdesign z fanouškovského webu vyvinul v zastřešující oborovou instituci se širokým záběrem. Od roku 2010 provozuje též neziskovou galerii designu v Praze na Novém Městě. Ta aktuálně hostí výstavu Data design věnovanou problematice vizualizace dat.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné