Lavička Grosseto

Josef Ledvina staveniště září 2013

Praha – Na Alšově nábřeží se na sklonku června nakrátko objevila vyvýšená lavička Grosseto. Autorem kritické intervence v městském prostoru bylo architektonické sdružení H3T Architekti (Štěpán Řehoř, Vít Šimek).

Z laviček na vltavském nábřeží v blízkosti Vysoké školy uměleckoprůmyslové se původně nabízel podmanivý výhled na panorama Hradčan. Žel ten již nějakou dobu blokuje plovoucí restaurace Marina Grosseto. Členy H3T nenechala tato neblahá situace chladné. Jednu z laviček vyzdvihli na jednoduchou konstrukci svařenou z drátěné armovací sítě. Šlo o kongeniální řešení. Nejenže bylo jistě ekonomicky úsporné, ale po takto utvořeném soklu bylo docela snadné vystoupit a z vyvýšeného posezu zase jednou vychutnat pohled na katedrálu Svatého Víta. Lavička Grosseto na místě bohužel setrvala jen několik dní, stejnojmenná restaurace tam kotví nadále.

Sdružení H3T realizovalo v minulých letech mimo jiné řadu dočasných saunovacích objektů – saunu plovoucí, létající, auto- či cyklosaunu. V roce 2010 upozornilo na nedostatek sociálního zázemí na území hlavního města instalací dvou vyhlídkových suchých záchodů – tzv. kadibudek – na Dívčích Hradech a na Letné.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné