Nové zprávy o PHP

Veronika Šubrtová zprávy září 2010

Praha – Pražský dům fotografie (PHP), jehož činnost dlouhodobě blokuje nevyjasněná situace ohledně rekonstruovaných prostor v Revoluční ulici, by měl od podzimu přejít pod správu Galerie hlavního města Prahy.

Zatím byla uzavřena smlouva na prodej vybavení výstavních sálů a byla podepsána předběžná smlouva o převodu fondu fotografií, které PHP věnovali spříznění fotografové. Předpokládá se, že finální darovací smlouva bude uzavřena do konce září 2010.

Během října je také očekáváno rozhodnutí rady města, na základě kterého mohou být do zřizovací listiny GHMP vloženy nebytové prostory, ve kterých by měl být Dům fotografie provozován. Sídlo PHP v Revoluční ulici 5 je po rekonstrukci, zbývá však dokončit instalaci klimatizace a prostor zkolaudovat za účasti nájemníků, což už v minulosti provázely neshody. Neopravené zatím zůstává zázemí Domu fotografie ve sklepě domu, které bude GHMP případně rekonstruovat ve vlastní režii.

Pokud se bude situace dobře vyvíjet, plánuje GHMP uspořádat na jaře, nejpozději v létě příštího roku první výstavu v nových prostorách. Do budoucna je počítáno s 6 výstavami za rok. PHP se vedle toho má věnovat také edukační činnosti v plánované knihovně s přednáškovým sálem.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné