Pro mladé zdarma

Josef Ledvina zprávy květen 2015

Praha – Národní galerie v Praze zavedla volný vstup pro děti a mládež do věku osmnácti let a pro studenty do dvaceti šesti let. Týká se zatím těch, kdo do galerie zavítají od dubna do prosince letošního roku. Propad příjmů ze vstupného dorovná generální partner galerie Komerční banka.

„Dlouhodobým cílem Národní galerie v Praze je zpřístupnit výtvarné umění v maximální možné míře veřejnosti – například po vzoru světových muzeí v Londýně nebo Washingtonu. Nyní se nám tento cíl ve spolupráci s Komerční bankou daří přivádět k životu. Chtěli bychom, aby se sledování výtvarného umění stalo pro mladou generaci samozřejmou součástí jejich kulturního života,“ uvedl generální ředitel Národní galerie Jiří Fajt.

Nulové respektive dobrovolné vstupné zavedly pro návštěvníky všech věkových kategorií již na přelomu let 2013 a 2014 Slovenská národní galerie a Moravská galerie v Brně. První do celého svého objektu, včetně krátkodobých výstav, druhá do stálých expozic. V obou případech byl výsledkem výrazný nárůst návštěvnosti. Volné vstupné se v půlce měsíce stalo  tématem sympozia pořádaného Moravskou galerií (viz zpráva Rostislava Koryčánka na straně 10).

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné