Trať galerií

Josef Ledvina web

Po dočasné konverzi Náměstí I. P. Pavlova se Centrum pro středoevropskou architekturu zaměřilo na Negrelliho viadukt. Akce nazvaná Trať galerií má poukázat na potenciál zanedbané technické památky. Od čtvrtka 19. do soboty 21. září se z karlínského viaduktu stává živá součást městského organismu.

1937.jpg

Pod oblouky viaduktu v blízkosti stanice metra Florenc prezentuje řada pražských komerčních i nekomerčních galerií rozličné projekty (některé z nich by měly podle organizátorů zůstat na místě i po 21. září). K vidění tu jsou instalace šité místu na míru i videoprojekce v dočasně zatemněných prostorách.

Trať galerií ale nepatří jen výtvarnému umění a vlastně ani nepatří jen umění. Někde se prodávají knihy, jinde hraje hudba či divadlo a ještě jinde se čepuje pivo. David Karásek tu bude přednášet o „veřejném prostoru a designu městského mobiliáře“, Josef Straka autorsky číst Vlakové texty a texty psané ve vlaku, Sváťovo divadlo zahraje loutkovou hru O koblížkovi, vyhlášený karlínský vegetariánský podnik vystoupí s kuchařskou show.

Jako velmi atraktivní se již ukázala možnost nechat se vynést na přistavěné zdvižné plošině a na okamžik pohlédnout na viadukt svrchu. Z galerií na projektu participují: Galerie A.M.180, Galerie Ferdinanda Baumanna, Divus, Drdova Gallery, Galerie Patricia Milano, Galerie NTK, Futura, MeetFactory a Tranzitdisplay.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné