ARCO po šestadvacáté

text redakční zprávy únor 2007

Madrid – Od 15. do 19. února se v Madridu koná v pořadí již 26. ročník veletrhu ARCO, který patří mezi největší evropské veletrhy umění. Loni jej během pěti dní navštívilo 190 tisíc návštěvníků. Veletrhu se zúčastní 255 galerií z třiceti zemí. Poměr přihlášených a přijatých byl podle organizátorů přibližně dvě ku jedné.

Letošní ročník je prvním pod vedením nové ředitelky, historičky umění Lourdes Fernández. Vedle hlavní expozice jednotlivých galerií bude na veletrhu poprvé také zvláštní kurátorská sekce věnovaná nejmladšímu umění. Představí se v ní čtyřicet vybraných galerií. Samostatnou sekci bude mít opět také elektronické umění. Jejími kurátory jsou letos Carolina Grau a Marc-Olivier Wahle, ředitel pařížského Palais de Tokyo.

Nejsilnější zastoupení budou mít pochopitelně domácí, španělské galerie, které tvoří přibližně třetinu z celkového počtu vystavujících. Na druhém místě jsou galerie z Německa, kterých na veletrhu bude 26. Tradičně silné zastoupení mají také galerie z latinské Ameriky. Speciálním hostem – každý rok je tímto způsobem představována jedna země – bude letos Jižní Korea. Poprvé se zúčastní také jedna galerie z Íránu. Z České republiky, Slovenska, Polska ani Maďarska na veletrhu nikdo nebude.

Pronájem stánku stojí v závislosti na velikosti výstavní plochy 12 až 30 tisíc eur. Základní vstupné na veletrh je 30 eur. Další informace jsou k dispozici na adrese: www.arcospain.org.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné