Bankéři v galerii

Jan Skřivánek zprávy leden 2008

Praha – Banka UniCredit začátkem prosince rozšířila nabídku svých služeb v oblasti privátního bankovnictví o tzv. art banking. „Nabízíme poradenství v oblasti nákupu a prodeje uměleckých děl, při sestavování sbírek a jejich zhodnocování a v oblasti komplexní odborné péče o umělecké předměty,“ popisuje novou službu Jan Troníček, ředitel divize privátního bankovnictví.

„Služba není určena jen milovníkům umění a v oboru sběhlým sběratelům, ale i těm, kteří v této oblasti začínají. Výhodou poskytované služby je centralizace různorodých požadavků klientů v jednom místě a také osobní a diskrétní přístup ke každému z nich,“ doplňuje Marina Votrubová, která má novou službu na starost. Banka podle ní může klientům pomoci nejen s akvizicí či prodejem uměleckého díla, ale také s jeho pojištěním, transportem či vhodným uložením. Votrubová je absolventkou dějin umění na Univerzitě Karlově a před nástupem do banky působila v pražském zastoupení aukční síně Sotheby’s.

V rámci projektu banka připravila specializované webové stránky (www.artbanking.cz), na kterých zájemci najdou informace o nabízených službách, o dalších aktivitách banky v oblasti výtvarného umění i výběrové zpravodajství. Aktuálně si zde můžete přečíst například rozhovor s Milanem Knížákem. Banka pro své partnery a zájemce o art banking připravuje také sérii odborných seminářů.

Poradenství v oblasti trhu s uměním v Česku dosud žádná banka nenabízela. Ve světě však již dnes nejde o nikterak neobvyklou službu. Art bankingu se věnují například UBS, Citigroup, Deutsche Bank či JPMorgan Chase.

UniCredit (dříve HVB Bank) je generálním partnerem Národní galerie, sponzoruje galerijní veletrh Art Prague i jednotlivé výstavní projekty. Momentálně například výstavu Josefa Lady v pražském Obecním domě a retrospektivu Františka Foltýna v Moravské galerii v Brně.

 


Franco Fontana: Praga (1967); UniCredit Collection

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 999 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné