Bohnická Dokonalost

zpráva tisková web

Trojice umělkyň, Mira Gáberová, Kata Mach a Katarína Poliačiková se v kurátorské koncepci Zuzany Jakalové ptá po možnostech selhávání mimo jeho obvyklé, negativní konotace. Výstava Dokonalost je prvním ze série tří projektů sdružených pod tématem normality, které zastřešuje výstavní koncepci Prádelny Bohnice v roce 2013.

1818.jpg

Umělkyně selhávání nereflektují primárně jako filozofický princip či otázku morálky, prekarizovaného ekonomického přežívání nebo estetiky. Naopak, všechny tyto aspekty se promítají do jejich osobních selhání v rozličných životních situacích, a ony je komentují z vnitřní perspektivy selhávající. Silný intimní apel se prolíná deníkovými zápisky z příprav výstavy, nahodilými seznamy úkolů, složkami s nikdy nevyužitými nápady, rozpracovanými díly, nebo videi a fotografickými sériemi cíleně pracujícími s deziluzí či neúspěchem. Výstava potrvá do 5. června, otevřena je ve středu, sobotu a neděli vždy od 14:00 do 19:00.

Prádelna Bohnice je multifunkční prostor, který vznikl v areálu pražské Psychiatrické léčebny Bohnice (Ústavní 91, Praha 8). Prostor je zaměřený na aktuální formy vizuálního a živého umění umožňující konfrontaci názorů a přístupů současných umělců. Cílem výstavního programu a specifických multižánrových projektů je skrze kvalitní obsah přispívat k postupnému otevírání bohnického areálu veřejnosti.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné