Byt pro čtenáře Art+Antiques

zpráva tisková web

Art+Antiques se na letošním Designbloku představuje expozicí nazvanou Byt sběratele, která je součástí tzv. Arthousu v Colloredo-Mansfeldském paláci. Díky spolupráci s šesticí starožitníků a obchodníků s uměním vznikl byt fiktivního sběratele se značně eklektickým vkusem.

2250.jpg

Byt sběratele / Colloredo-Mansfeldský palác, 7.-12. 10. 2014 / foto: Ota Palán, Arthouse Hejtmánek

„Naším cílem bylo prezentovat starožitnosti jako něco, v čem se dá žít, co není současnosti „cizí“, ale naopak může být pro dnešního člověka obohacující,“ přibližuje koncept výstavy šéfredaktor časopisu Jan Skřivánek.

Autory architektonického řešení, které evokuje byt s předsíní a obývacím pokojem, jsou manželé Marie a Tomáš Hejtmánkovi ze společnosti Arthouse Hejtmánek. „My máme takovéto projekty rádi a líbila se nám myšlenka vystavit starožitnosti v rámci Designbloku. Navíc s prostory Colloredo-Mansfeldského paláce už máme zkušenost - na jaře jsme zde pořádali naši předaukční výstavu,“ říká Marie Hejtmánková. Instalace, jejíž součástí je na sto jednotlivých položek, je propracována do nejmenších detailů.

Arthouse Hejtmánek také na výstavu zapůjčil hlavní nábytkové kusy – barokní knihovnu, biedermeierový stůl a židle či želvovinou vykládaný kabinet ze začátku 17. století. Díla mimoevropského umění poskytla malostranská Kunstkomora, secesní sklo a šperky Starožitnosti Michal Jankovský, luxusní funkcionalistický stůl pak Nový Antik Bazar.

Starožitnosti z různých epoch a kontinentů doplňují díla volného umění od manýrismu po současnost. Nejvýznamnějším kusem je obraz Mikuláše Medka z roku 1960, který původně patřil do sbírky Jindřicha Chalupeckého a který na výstavu zapůjčil investiční fond Pro arte. Nejsoučasnější umění na výstavě reprezentují Pavla Sceranková a Daniel Vlček, které zastupuje Drdova Gallery.

Výstavu je možné navštívit v Colloredo-Mansfeldském paláci denně od 10 do 21 hodin. V poslední den Designbloku, v neděli 12. října, je otevírací doba zkrácena jen do 19 hodin.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné