České umění boduje na veletrzích v Kolíně a v Bruselu

Jan Skřivánek web

Zbyněk Baladrán získal cenu Audi Art Award jako nejzajímavější mladý umělec představený na letošním veletrhu Art Cologne v Kolíně nad Rýnem. Na veletrhu Art Brussels, který paralelně probíhal v Bruselu, získala ocenění za nejlepší prezentaci mezi začínajícími galeriemi místní D+T Project Gallery. Ústředním kusem její expozice byla socha Revoluce od Krištofa Kintery, známá postavička bušící hlavou do zdi.

1819.jpg

Art Cologne je nejstarším galerijním veletrhem na světě, letos se koná již po 47. Navštívit jej je možné ještě do pondělí 22. dubna. Co do prestiže sice dnes Art Cologne zaostává za veletrhy v Basileji a Londýně, přinejmenším v Německu a v Rakousku jde však stále o nejvýznamnější akci svého druhu. Letošního ročníku se účastní přes 200 galerií z více než 25 zemí světa. Jediným českým zástupcem je pražská galerie SVIT, která zde vystavuje fotografie Markéty Othové a Michala Kalhouse.

Zbyněk Baladrán je na Art Cologne zastoupen pařížskou galerií Jocelyn Wolff. Podobně je tomu v případě několika dalších mladých českých umělců – vídeňská galerie Krobath vystavuje prace Dominika Langa, galerie Schleicher-Lange z Berlína pak okřídlené kancelářské křeslo od Krištofa Kintery.

Pražská galerie Hunt Kastner Artworks, mezi jejíž kmenové umělce Baladrán i Lang patří, se účastní veletrhu Art Brussels, který končí v neděli 21. dubna. Oproti veletrhu v Kolíně nad Rýnem je Art Brussels výrazněji orientovaný na nejsoučasnější umění a více prostoru zde dostávají mladé galerie. Hunt Kastner Artworks se jej účastní již podruhé. Letos vystavují nové obrazy Daniela Pitína. Art Brussels se koná po jednatřicáté a účastní se jej 189 galerií z 28 zemí světa.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 999 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné