Cool tour linka

Markéta Pišková zprávy říjen 2007

Praha – Dopravní podnik hlavního města Prahy ve spolupráci s Národním muzeem a Národní galerií připravil speciální autobusovou linku, nazvanou Cool tour, jež bude pro cestující zajišťovat spojení mezi vybranými objekty uvedených institucí. Linka bude jezdit jednou měsíčně a bude bezplatná. První „cooltourní“ autobus vyjel 16. září a propojil dvojici mimoevropských sbírek – Náprstkovo muzeum a expozici asijských umění Národní galerie na zámku Zbraslav.

„Chceme touto formou propojit expozice Národního muzea a Národní galerie. Dopravní podnik zajistí zdarma dopravu mezi jednotlivými objekty a my nemusíme složitě stěhovat sbírky. Naším úkolem je pečlivě vybrat jednotící téma, “ vysvětluje koncept linky ředitel Národního muzea Michal Lukeš. „Rádi využíváme příležitosti představit se veřejnosti i jako dopravce za kulturou,“ dodává zástupce Dopravního podniku Jan Svoboda.

Cool tour linka bude jezdit každou první sobotu v měsíci, vždy mezi 10 a 17 hodinou. Jedná se o originální projekt Dopravního podniku, inspirovaný speciálními autobusovými linkami fungujícími během Muzejních nocí. Linka bude jezdit v 20minutových intervalech, přičemž centrální nástupní zastávkou bude stanice Staroměstská, kde bude také linka zřetelně označena transparenty. Trasa linky bude každý měsíc jiná, pokaždé propojí jiné objekty. Fakt, že linka bude jezdit pouze jedenkrát za měsíc, vysvětluje Jan Svoboda tím, že jde o pilotní projekt: „Čekáme na odezvu účastníků. Nechci nic prozrazovat, ale už teď můžu říct, že dopravní podnik chystá v nejbližších měsících výrazné oživení městské dopravy."

Pro účastníky „cooltourní“ linky je připraven speciální Cool tour pas, do kterého mohou sbírat razítka jednotlivých expozic, které navštíví. Pasy je možné vyzvednout na pokladnách příslušných objektů, ke kterým linka zajíždí, v hlavní budově Národního muzea, v paláci Kinských a v infocentrech Dopravního podniku. Návštěvníci, kteří v rámci Cool tour linky zavítají do všech expozic obou institucí a zaplní všechna políčka v pasu, získají též věcnou cenu a vstup do posledního navštíveného objektu zdarma.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné