Deset let s časopisem

Jan Skřivánek editorial prosinec 2016

Před deseti lety jsme s kolegyní Karolinou Jirkalovou nastoupili do redakce art+antiques. Měli jsme představu, že budeme dělat časopis jinak a lépe než naši předchůdci, ale v podstatě jedinou reakcí, které se nám na naše první číslo dostalo, bylo, že je nějaké tenké a že změna grafiky se nám příliš nepovedla. Obojí byly pravda, byť tehdy bych to rozhodně nepřiznal.

Po roce se náš stálý redakční tým rozšířil o Kateřinu Černou. Na podzim 2008 jsme představili nové logo a grafiku od Roberta V. Nováka, jíž se v lehce upravené podobě držíme dodnes. Svůj pravidelný Manuál pro milovníka současného umění k nám tehdy začal psát Ondřej Chrobák. V roce 2009 začal vznikat náš sesterský projekt, databáze aukčních výsledků a zpravodajský portál o trhu s uměním ART+.

Poprvé jsme jej prezentovali v únoru 2010 spolu s první Ročenkou, která přináší ohlédnutí za děním na českých i světových aukcích v předchozím roce. Začátkem roku 2012 Kateřinu Černou, která odešla na mateřskou, vystřídala Johanka Lomová a redakce se rozšířila o Radka Wohlmutha. V letě 2012 si časopis připomínal deset let od svého vzniku, což jsme oslavili spuštěním nového webu a s ročním zpožděním také vydáním knihy rozhovorů s umělci Pořád něco.

Na jaře 2013 odešla na mateřskou Karolina Jirkalová a na její místo nastoupil Pepa Ledvina. V následujícím roce ART+ začal vydávat tištěné Sběratelské noviny, které jednou za čtvrt roku přinášejí výběr z článků publikovaných na artplus.cz a v art+antiques. Letos došlo k dalšímu střídání stráží, když na místo Johanky Lomové nastoupila Anežka Bartlová. Vydali jsme také další knihu, sebrané Chrobákovy Manuály pod názvem Mně 40. A to je asi tak všechno. Deset let v pár větách.

Do nového roku art+antiques vstoupí s novým šéfredaktorem Pepou Ledvinou. To, že mám komu časopis předat a že jej mohu předat právě Pepovi, považuji za jeden ze svých největších šéfredaktorských úspěchů. I nadále zůstávám členem redakce, mým úkolem ale bude rozjíždět nové projekty a koordinovat veškeré doplňkové aktivity, o které se časopis i ART+ v průběhu let rozrostly.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné