Firemní galerie

Jan Skřivánek zprávy únor 2007

Galerii České pojišťovny v druhém pololetí loňského roku navštívilo celkem 1300 návštěvníků. Do tohoto čísla jsou započítaní i hosté vernisáží, nejde tudíž o zcela přesný údaj. „Jednoznačně lze říci, že největší zájem široké veřejnosti je o výstavy ze sbírkového fondu České pojišťovny,“ komentuje výsledky vedoucí galerie Pavel Lagner. Výstavu Snesitelný půvab buržoazie s díly Václava Brožíka, Alfonse Muchy či Luďka Marolda v červenci a srpnu navštívilo 500 platících návštěvníků.

Volný cyklus výstav Krajina a figura v současném českém výtvarném umění, který se zaměřuje na aktuální malbu a v jehož rámci se v galerii loni představili například Petr Pastrňák nebo Stanislav Diviš, širokou veřejnost podle Lagnera tolik neoslovují, o to větší zájem však pozoruje u odborného, či poučenějšího publika. Návštěvnost obou zmiňovaných výstav se pohybovala kolem 250 až 300 lidí.

Podobná čísla vykazuje také Galerie Smečky, kterou provozuje Pražská energetika. Svou činnost zahájila v prosinci roku 2005 společnou výstavou Jiřího Koláře a Ladislava Nováka. V průběhu roku pak uspořádala ještě další dvě výstavy. Celková návštěvnost od otevření galerie do začátku letošního ledna byla 2900 osob.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 999 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné