Fotografická suma?
Petra Trnková knižní recenze únor 2011
V uplynulém roce jsme se dočkali české (a anglické) mutace rozsáhlé publikace o české fotografii 20. století z dílny autorského tandemu Birgus-Mlčoch. Jak je uvedeno už na přebalu knihy, „publikace navazuje na třídílnou stejnojmennou výstavu s téměř třinácti sty exponáty“, kterou autoři připravili v roce 2005 pro pražské Uměleckoprůmyslové muzeum a Galerii hlavního města Prahy; poprvé byla kniha vydána v němčině, u příležitosti zeštíhlené reprízy rozsáhlé výstavní akce konané v roce 2009 v německém Bonnu. Jak je uvedeno v tiráži, kniha vyšla s podporou několika finančních zdrojů, mj. i s přispěním Grantové agentury České republiky, tzn. za účelem provedení a publikování základního výzkumu.

Jacob Liepmann a idea mechanické reprodukce olejomalby
Petra Trnková antiques červen 2021
Velkou část produkce malovaných obrazů tvořily v polovině 19. století kopie starých mistrů, jež pro malíře znamenaly jistý příjem, pro zákazníka pak možnost pořídit si Rembrandta či Tiziana za přijatelnou cenu.

Imponderabilie, myriády světel a sen o nekonečném množství reprodukcí
Petra Trnková antiques zima 2020
Záplava obrazů a informací se stala leitmotivem uměleckohistorických a teoretických diskusí až na sklonku 20. století.
Gettyho centrum zevnitř
Petra Trnková depeše červen 2009
Pracovní stáž v prestižní muzejní instituci je v kontextu Spojených států pro začínajícího historika umění základem dalšího úspěchu. Tomuto účelu slouží tzv. Graduate Internship, forma praxe určená čerstvým nebo brzkým držitelům magisterského či doktorského titulu,...
VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ
Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.
Přihlásit seNemáte předplatné? A chcete číst dále?