Galerie je v kině

Jan Skřivánek zprávy červen 2007

Karlovy Vary – Součástí Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, který se koná ve dnech 29. června až 7. července, bude letos i sekce Cinema Gallery, v níž bude uveden výběr světových i českých „galerijních filmů“ a videoartu. Sekce nepřímo navazuje na loňské úspěšné uvedení filmů Matthewa Barneyho a jejím dramaturgem je opět Pavel Klusák.

V programu je i nejžádanější „výtvarnický film“ poslední sezony – devadesátiminutový filmový portrét fotbalisty Zinedina Zidana od Douglese Gordona a Philippa Parenna. Snímek Zidane – Portrét 21. století byl loni s velkým ohlasem uveden v Cannes i na veletrhu Art Basel a do svých sbírek jej hned zakoupila newyorská MoMA i Guggenheimovo muzeum. Loni v listopadu byl jedenkrát promítán také v Praze v rámci Festivalu francouzského filmu.

Dalšími autory, jejichž filmy bude možné ve Varech vidět, jsou John Bock, Piotr Uklanski nebo Andrew Kötting. Česká část představí filmy Michala Pěchoučka, Jiřího Černického, Aleny Kotzmannové, Evy Jiřičky, Kateřiny Šedé, Martina Zet a dalších.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné