Galerie na silnici

Jan Skřivánek zprávy červenec 2008

Praha – Vítězem druhého ročníku soutěže Arte Emocion, kterou pořádá automobilka Seat ve spolupráci s pražskou Akademií výtvarných umění, se stal Tomáš Jetela z ateliéru Michala Rittsteina. Zatímco loni bylo zadání soutěž zcela volné, v letošním roce měli studenti navrhnout potisk karosérie Seatu Ibiza.

Jetela navrhl vůz ozdobit poletujícími rokokovými andílky, vyvedenými rozmáchlým malířským rukopisem beroucím jen minimální zřetel na charakteristiky samotného automobilu. „Můj koncept je založen především na různých úrovních ostrého kontrastu dvou světů. Vybral jsem si motiv andělů, protože tento námětě je podle mě v naprosté opozici či kontrastu se současnou technokratickou společností, jejímž symbolem je automobil. Chtěl jsem jej nějakým účinným způsobem polidštit,“ vysvětluje autor vítězného návrhu.

Návrhy šesti finalistů byly na jednotlivé vozy přeneseny formou speciálních fólií s barevným potiskem. Odměnou pro vítěze je stáž na Univerzitě Complutense v Madridu se stipendiem ve výši 100 tisíc korun. Všichni finalisté také dostanou „své“ vozy v srpnu na týden k dispozici. „Podpora moderního umění nebo sportovních talentů patří k našim dlouhodobým prioritám,“ říká k soutěži zástupce společnosti Petr Táborský.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné