Hlavní galerijní partner

Jan Skřivánek zprávy březen 2009

Praha – UniCredit Bank bude i v letošním roce pokračovat ve svých sponzorských aktivitách na poli výtvarného umění.

Stejně jako loni zůstává hlavním partnerem Galerie Rudolfinum, Národní galerie a Moravské galerie v Brně. Na provoz každé z těchto institucí přispěje částkou 1 milion korun. „V současné výjimečné a náročné době chceme dát našim dlouholetým partnerům v oblasti kultury jasný signál, že jsme jejich stabilním partnerem a spolehlivým podporovatelem,“ říká mluvčí banky Tomáš Pavlík. UniCredit Bank pokračuje též ve sponzoringu veletrhů Prague Foto a Art Prague.

I když v roce 2008 byla banka ještě o něco velkorysejší, sponzorované instituce si rozhodně nestěžují. „Je to o něco méně než loni, ale pořád dost. Pokud jde o souvislosti s krizí, tak právě UniCredit má filozofii, že v krizi nemůže nechat partnery na pospas,“ říká Zuzana Kosařová-Fořtová z Galerie Rudolfinum. „Krize snad něco vyostří či ubere, ale kdo má trochu možnosti a dobrou vůli, tak se chová stále stejně. A co si budeme povídat, současné umění není na špičce oblíbenosti, tím větší dík patří těm, kteří vydrží,“ reaguje na otázku, zda je jednání s potencionálními sponzory nyní náročnější než dříve.

Další dvě finanční společnosti, které se věnují podpoře výtvarného umění, volí odlišnou strategii než sponzoring zavedených galerií. Skupina PPF provozuje dvojici vlastních výstavních síní – Ateliér Josefa Sudka a Galerii České pojišťovny. Česká spořitelna, respektive její mateřská Erste Bank, financuje činnost sdružení Tranzit, které stojí za galerií Tranzitdisplay.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné