Město=Médium

zpráva tisková web

V pražském klubu ROXY proběhne na konci listopadu křest nového knižního projektu Bigg Boss, Vysoké školy uměleckoprůmyslové a BU2R. Po úspěchu knihy KMENY mapující soudobé městské subkultury se jedná o další publikaci vydavatelství Bigg Boss.

1700.jpg

Město=Médium se věnuje světlu jako nástroji k zabydlení veřejného prostoru města. Vedle fenoménu městských neonů text sleduje přítomnost světla ve výtvarném umění a jeho příběh od začátku 20. století až po současnost. V knize se tak setkávají tak různorodí umělci jako Zdeněk Pešánek, Stanislav Zippe, Václav Cigler, Magdalena Jetelová a Krištof Kintera. Vedle světelných soch třicátých let a utopických projektů let šedesátých se zde objevují i práce nejmladší generace tvůrců, kteří již nevytváří monumentální a heroické sochy oslavující moderní společnost. V jejich případě lze spíše mluvit o guerillových strategiích narušujících světelné podmínky města.

Autory knihy je Vladimir 518, Jan Matoušek a Markéta Vinglerová. Rozsáhlá obrazová část publikace je proložena texty od Miroslava Petříčka, Tomáše Pospiszyla, Jiřího Zemánka, Kláry Žaludové a mnoha dalších.

30. 11. proběhne v klubu ROXY křest knihy. Večer bude koncipován jako multimediální show, na které se představí řada umělců zastoupených v knize. Vystoupí audiovizuální projekt SPAM, legendární londýnský DMX Krew, němečtí Black Red DJs, a další. Předprodej na křest probíhá v síti Ticketstream www.ticketstream.cz.


Více informací naleznete na:

www.biggboss.cz

www.vsup.cz

www.bu2r.cz

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné