Na Kubíčka zdarma

Jan Skřivánek web

Do konce retrospektivy Jana Kubíčka v pražské Městské knihovně zbývají již jen necelé dva týdny. O předposledním víkendu, v sobotu 2. a v neděli 3. srpna je výstavu výjimečně možné navštívit zdarma.

2201.jpg

Jan Kubíček: Retrospektiva / GHMP, Městská knihovna / kurátoři: Hans-Peter Riese, Pavel Kappel / kniha: Kant, 264 str., 1390 Kč / termín: 23. 4.–10. 8. 2014 / foto: Tomáš Souček

Jan Kubíček je považován vedle Zdeňka Sýkory za nejvýraznějšího představitele českého konstruktivního umění. Jeho tvorba však dosud byla známa jen omezenému okruhu odborníků a milovníků umění. Aktuální retrospektiva je vůbec první malířovou takto velkou výstavou.

Kubíčkův profil do květnového čísla Art+Antiques napsal spolukurátor výstavy Pavel Kappel (zde). Tentýž autor nám před lety recenzoval i menší Kubíčkovu výstavu, která se konala na konci roku 2011 v Galerii Zlatá husa (zde). 

Když loni na podzim Jan Kubíček ve věku pětaosmdesáti let zemřel, vzpomínku na něj nám napsala ředitelka Galerie hlavního města Prahy Magdalena Juříková. Jmenovala se příznačně Výstava, kterou jsme nestihli (zde). Magdalena Juříková také s Janem Kubíčkem v září 2010 pořídila jeden z mála časopiseckých rozhovorů, které kdy poskytl (zde).

Na aukcích se Kubíčkovy obrazy v posledních letech objevují poměrně pravidelně a jejich ceny pozvolna rostou. Přehled deseti nejdražších děl publikoval ART+ loni v listopadu (zde).

Recenzi retrospektivy v Městské knihovně od Jana Wollnera čtenáři najdou v aktuálním čísle. 

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné