Nový ředitel na Kampě

Jan Skřivánek zprávy prosinec 2013

Praha – Museum Kampa bude mít nového ředitele. Měl by se jím stát dvaatřicetiletý právník Jan Smetana, který dosud působil v dozorčí radě Nadace Jana a Medy Mládkových, která muzeum provozuje. Do funkce jej musí ještě potvrdit správní rada.

„Myslím, že potřebujeme, aby v čele muzea stál spíš právník nebo ekonom. Musíme si totiž na sebe dokázat sami vydělat,“ říká člen správní rady, bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, kterého Meda Mládková označuje za svého nástupce. „Vedle toho chceme vytvořit pětičlennou vědeckou radu, která by se víc zabývala výstavami a programem. Oslovili jsme například Jiřího Fajta, Magdalenu Juříkovou nebo Jiřího Šetlíka,“ dodává Pospíšil.

Dosavadní ředitel muzea Jiří Lammel, kterému ke konci listopadu skončilo funkční období, by se měl stát členem dozorčí rady. Ředitel je správní radou volen vždy na čtyři roky. Jiří Lammel stál v čele muzea již v letech 2003 až 2006. Znovu se pak do muzea vrátil v roce 2010, kdy byla na hodinu propuštěna tehdejší ředitelka Jana Šorfová, která podle Medy Mládkové nadaci svými manažerskými rozhodnutími způsobila vážné finanční škody.

Museum Kampa si nedávno připomnělo deset let svého fungování. Původně mělo zahájit provoz již na podzim 2002, krátce před otevřením však bylo vážně poškozeno povodněmi. Hlavními lákadly muzea jsou sbírka obrazů Františka Kupky, sochy Otto Gutfreunda a soubor poválečného českého umění. Momentálně muzeum hostí výstavy Jiřího Johna a Josefa Lady. Zakladatelka muzea Meda Mládková v září oslavila 94. narozeniny.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné