Studenti v Tate Modern

Jan Skřivánek zprávy březen 2008

Praha – Vítězkou národního kola výtvarné soutěže Unilever International Schools Art Project se stala osmnáctiletá Pavla Martinková, studentka Střední školy průmyslové a umělecké v Hodoníně. Její obraz Věda a technika bude 26. března vystaven spolu s pracemi žáků a studentů z dalších zemí na jednodenní výstavě v londýnské Tate Modern.

Soutěž je doplňkem dlouhodobého projektu Unilever Series, v rámci kterého společnost sponzoruje vznik rozměrných sochařských instalací v tzv. Turbínové hale Tate Modern. Aktuální instalaci kolumbijské umělkyně Doris Salcedo jsme představovali v lednovém čísle. Vítězku vybrala mezinárodní porota ze tří finalistů. Rozhodovalo se mezi obrazem Martinkové, fotografickým cyklem sedmnáctiletého Lumíra Košaře a instalací stejně starého Viktora Brejchy.

Obraz má být podle Martinkové varováním před narušením přirozené rovnováhy přírody. „Jsou věci, jež nám ulehčují život, avšak jsou zde i takové výmysly, které nás mají pouze bavit. Je ale tato zábava opravdu zábavou, nebo pouhou sebe-destrukcí člověka samého? Musíme dbát na to, abychom tato zařízení využívali odpovědně,“ říká mladá umělkyně.

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné