UPM před rekonstrukcí

Jan Skřivánek zprávy prosinec 2014

Stálé expozice Uměleckoprůmyslového musea je možné navštívit již jen do 4. ledna. Od začátku příštího roku bude historická budova muzea od Josefa Schulze procházet komplexní rekonstrukcí. Znovuotevřít by muzeum podle aktuálních plánů mělo v roce 2017.

2319.jpg

Rekonstrukce má přinést především rozšíření prostoru pro stálé expozice i krátkodobé výstavy. Zatímco nyní jsou expozice umístěny pouze v prvním patře, do budoucna jim bude vyhrazeno i druhé patro, kde jsou nyní depozitáře. Prostory pro krátkodobé výstavy ve zvýšeném přízemí se mají ztrojnásobit. V rámci rekonstrukce má být návštěvníkům také nově zpřístupněna zahrada muzea, počítá se i s druhým vstupem ze Široké ulice.

Nové výstavní plochy muzeum získá především uvolněním depozitářů. Pro účely bezpečného uložení sbírek se od začátku letošního roku v Praze Stodůlkách buduje nový centrální depozitář. S jeho dokončením se počítá v druhé půli příštího roku. Odborní a administrativní pracovníci muzea budou po dobu rekonstrukce sídlit v Domě U Minuty na Staroměstském náměstí.

Část sbírek muzea bude i po uzavření hlavní budovy k vidění na dlouhodobé výstavě Secese – Vitální umění 1900 v pražském Obecním domě a ve fázi příprav je expozice českého kubismu pro Dům U Černé Matky Boží. I nadále bude také možné navštívit studijní depozitář sbírky nábytku, který je deponován na zámku Kamenice nad Lipou. Navštívit lze i Muzeum textilu v České Skalici.

 

VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.

Přihlásit se

Nemáte předplatné? A chcete číst dále?

Získejte
roční předplatné
za 1100 Kč

10 tištěných čísel

365 dní online verze

Členská karta ARTcard

Koupit předplatné